• Dziś: czwartek, 18 kwietnia 2024r. Okres kościelny: Okres Wielkanocny
  • Imieniny: Bogusławy, Apoloniusza

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2018.

Dyrektor Caritas Diecezji Opolskiej informuje, iż Caritas Diecezji Opolskiej przygotował jubileuszową 25 edycję Wigilijnego Dzieło Pomocy Dzieciom. W bieżącym roku po raz piąty pieniądze z Wigilijnego Dzieła przeznaczone zostaną na dofinansowanie projektów pomocy dla dzieci, które zorganizują Parafialne Zespoły Caritas i Szkolne Koła Caritas w ramach «konkursu na wyobraźnię miłosierdzia».

Nabywając świece Wigilijnego Dzieła wierni składają ofiary w wysokości 12 złotych za dużą i 5 złotych za małą. Ofiary za świece są jednakowe w całej Polsce. Kwotę 50 groszy z każdej świecy, wolontariusze Parafialnych zespołów Caritas mogą zatrzymać na programy pomocy dla dzieci, realizowane w swoich parafiach.