Przez nic innego nie staniemy się groźni dla szatana, jak tylko przez częste i godne przyjmowanie Komunii Świętej. Jak można nie być czystym, skoro przyjmuje się do serca Króla czystości?

• Dziś: piątek, 26 kwietnia 2024r. Okres kościelny: Okres Wielkanocny
  • Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marii

«Wigilia bez Granic»

Instytut Myśli Schumana, który pragnie rozpocząć oficjalną działalność na terenie diecezji opolskiej, nawiązując do polskiej tradycji wolnego miejsca przy stole wigilijnym, zaprasza rodziny do przyjęcia w trakcie wieczerzy wigilijnej obcokrajowca, który na czas Bożego Narodzenia pozostanie w Polsce. Projekt skierowany jest głównie do obcojęzycznych studentów i pracowników naukowych. O tej inicjatywie wspomniał Biskup Opolski w liście pasterskim z 18 listopada skierowanym do diecezjan z okazji 2. Światowego Dnia Ubogich. Deklarację gotowości przyjęcia gościa - obcokrajowca, który na czas Bożego Narodzenia pozostanie w Polsce, można wciąż złożyć na stronie internetowej: www.wigiliabezgranic.com. Informacje na temat projektu można uzyskać pod numerem telefonu 722 178 515.