Jeżeli chcemy zachować w sobie świątynię Boga w całym blasku, miejmy wielkie nabożeństwo do Matki Najświętszej, bo Ona jest Królową dziewic. Ona pierwsza podniosła sztandar niezrównanej cnoty czystości.

• Dziś: niedziela, 28 kwietnia 2024r. Okres kościelny: Okres Wielkanocny
  • Imieniny: Piotra, Walerii, Witalisa

Informacje o punktach opieki duszpasterskiej dla wiernych różnych wyznań ze Wschodu

W ostatnich latach na naszych oczach dokonują się znaczące zmiany w funkcjonowaniu naszego kontynentu. Dotyczą one także kwestii migracji. Nasz region, z racji geograficzno-ekonomicznych, przyjął sporą grupę osób, które przybyły do nas z terenów dawnego Związku Radzieckiego. Są to głównie osoby poszukujące pracy oraz studenci i uczniowie. Kościół nie może pozostać obojętny na ich los, szczególnie w wymiarze duchowym. Dlatego w związku ze zbliżającym się Bożym Narodzeniem zwracamy się do duszpasterzy i wiernych o przekazanie takim osobom informacji (w dowolnej formie: ogłoszenie w kościele, wywieszenie informacji w gablotce, zamieszczenie w gazetce parafialnej, przekazanie informacji podczas wizyty kolędowej czy przekazanie jej do lokalnych zakładów pracy) o dostępnej dla nich opiece duszpasterskiej: dla osób należących do Kościoła prawosławnego:

(1) przy Prawosławnej Parafii pw. Ikony Bogurodzicy Wszystkich Strapionych Radości (Kędzierzyn Koźle, ul. Kościelna 11) oraz

(2) przy Rzymskokatolickiej Parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła (Opole, Plac Mickiewicza 1) tel. kontaktowe: 885 762 567; 691 750 948; dla osób należących do Kościoła greckokatolickiego: przy Rzymskokatolickiej Parafii pw. Przemienienia Pańskiego (Opole, ul. gen. Grota-Roweckiego 3), tel. kontaktowe: 736 136 617; 739 981 340; dla osób należących do Kościoła rzymskokatolickiego: przy Rzymskokatolickiej Parafii pw. Przemienienia Pańskiego (Opole, ul. gen. Grota-Roweckiego 3), tel. kontaktowe: 694 910 306; 77 455 55 46.