Nie ma cnoty, która by nas czyniła miłymi Bogu bardziej niż czystość. I przeciwnie - żaden występek nie sprawia tyle radości złemu duchowi, co lubieżność.

• Dziś: środa, 24 kwietnia 2024r. Okres kościelny: Okres Wielkanocny
  • Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza

Komunikat w sprawie odwołania wielkopostnych rekolekcji dla dzieci i młodzieży

W związku z decyzją Rządu (Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19) o zawieszeniu zajęć dydaktycznych w szkołach od dnia 12 marca, zawieszeniu w analogicznym okresie ulegają wszystkie rekolekcje szkolne organizowane na terenie parafii, szkół lub innych placówek kulturalnych.

• Przypomnijmy, w środę podczas specjalnej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował o zamknięciu placówek oświatowych oraz instytucji kultury. Zawieszenie działalności zostało ogłoszone na okres od 12 do 25 marca. Jednocześnie minister zdrowia Łukasz Szumowski zaapelował, by nie traktować tego czasu, jak dodatkowych ferii, lecz kwarantannę. W związku z tym najlepiej pozostać w domu, unikając skupisk ludzkich.
  • Zachęcamy do podjęcia modlitwy w intencji chorych, służby zdrowia oraz tych wszystkich, którzy dążą do zatrzymania rozprzestrzeniania się korona wirusa.

ks. Jerzy Kostorz
Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Opolu