• Dziś: sobota, 20 kwietnia 2024r. Okres kościelny: Okres Wielkanocny
  • Imieniny: Czesława, Agnieszki, Mariana

Kolejny Dekret naszego Biskupa

W trosce o zdrowie i życie wiernych Ks. Biskup Andrzej Czaja:

• Podtrzymuje w mocy dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i dni świąteczne do V niedzieli Wielkiego Postu włącznie. Dlatego sugeruję, że Dzieci i Osoby starsze są zupełnie ZWOLNIONE na ten czas z udziału we Mszy świętej.
  • Zawieszone zostają wszelkie rekolekcje, misje, wyjazdy i spotkania formacyjne, a także konferencje dekanalne – czyli nasze Rekolekcje parafialne także.
  • Kościoły zgodnie z zaleceniem będą otwarte w ciągu dnia, z zaleceniem, by pilnować, aby nigdy nie przebywało w nich więcej niż 50 osób równocześnie; Proszę jednak Dzieci nie prowadzić do Kościoła!
  • Ze względów duszpasterskich udziela nieograniczonego prawa do binacji i trynacji Mszy świętych – czyli każdy ksiądz może odprawić Msze św. wg potrzeby; My pozostajemy na razie przy jednej o godzinie 17:00. Dodatkowo każdego dnia od godziny 16:00 jest okazja do Adoracji Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania ze spowiedzi w tym czasie.
  • Ks. Biskup zachęca wszystkich do modlitwy różańcowej codziennie o godz. 20.30, zakończonej Apelem Jasnogórskim. Zachęcam wszystkich do takiej praktyki codziennej. Pomocą może być tutaj TV Trwam o godz. 21:00