Jeśli chodzi o dobre imię bliźniego, to strzeżmy się obmów, oszczerstw i złorzeczeń. Jeżeli nie możemy zapobiec obmawianiu kogoś, to opuśćmy towarzystwo ludzi, którzy się temu oddają, powiedziawszy przedtem wszystko, co tylko wiemy dobrego o obmawianych osobach. Szczególnie ojciec i matka powinni czuwać nad swoimi dziećmi i domownikami, usuwając spośród nich tego rodzaju zgorszenia.

• Dziś: sobota, 21 września 2024r. Okres kościelny: Okres zwykły
  • Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

Triduum Paschalne

Jak będzie wyglądać?

Odpowiadając na powtarzające się pytania: - Czy w Wielki Czwartek, w Wielki Piątek, w Wielką Sobotę i w Wielkanoc porządek będzie normalny?

Na chwilę obecną: Wszystko uzależnione jest od sytuacji i komunikatów Urzędów Państwowych. W dalszym ciągu obowiązuje ograniczenie do 50 osób. Dalej będę też za Konferencją Episkopatu Polski i Biskupami zalecał, aby pozostać w domu. Osoby, które chcą, mogą uczestniczyć z Proboszczem w poszczególnych obrzędach, jednak proszę o rozwagę. Proboszcz musi, natomiast Wy wszyscy macie dyspensę i możecie z niej korzystać.

Szczegóły podane będą w najbliższych dniach; Na pewno będzie postawiony Boży Grób.Ciemnica na razie pod znakiem zapytania. Oczywiście Kościól na Wielkanoc również dekorujemy.