Aby zachować czystość, trzeba godnie przystępować do Sakramentów Świętych. Kto często i pobożnie czerpie z tych zdrojów Zbawiciela, ten z łatwością utrzyma tę piękną cnotę.

• Dziś: czwartek, 25 kwietnia 2024r. Okres kościelny: Okres Wielkanocny
  • Imieniny: Marka, Jarosława, Wasyla

Dopuszczenie do służby liturgicznej osób powyżej 13. roku życia.

Biskup Opolski od 1 maja zezwolił na dopuszczanie do służby przy ołtarzu dzieci powyżej 13. roku życia za zgodą rodziców. Duszpasterze powinni jednak zadbać o to, by liczba posługujących przy ołtarzu, których nie wlicza się do liczby osób mogących brać udział w obrzędach na podstawie metrażu kościoła, była do tej liczby «racjonalnie adekwatna».