Kto popełnia grzech nieczysty, ten dopuszcza się swego rodzaju świętokradztwa, bo znieważa członki Chrystusowe i świątynię Ducha Świętego, jaką jest nasze ciało. Z tego choć w niewielkim stopniu można wywnioskować, jak wielką obrazę Bożą stanowi ten grzech i na jak wielkie zasługuje on kary.

• Dziś: czwartek, 28 marca 2024r. Okres kościelny: Okres Świętego Triduum Paschalnego
  • Imieniny: Anieli, Sykstusa, Jana

Majowe pielgrzymki na Górę św. Anny.

Uwaga - zmiany!

Z uwagi na stan epidemii i zakaz organizowania spotkań „masowych” oficjalnie zostały odwołane zaplanowane na maj pielgrzymki na Górę św. Anny:

• Pielgrzymka rowerzystów – 9 maja;
  • Pielgrzymka Strażaków – 10  maja,
  • Pielgrzymka Diecezjalnego Dzieła «Oremus» – 16 maja;
  • Pielgrzymka Osób Konsekrowanych – 23 maja
  • Pielgrzymka górników, skalników i zakładów cementowo-wapienniczych – 31 maja.

Ojcowie Franciszkanie zapewniają o modlitwie za poszczególne stany w dniach ich dorocznego pielgrzymowania i zapraszają pielgrzymów indywidualnych do nawiedzenia Sanktuarium z zachowaniem koniecznych ograniczeń i zasad.