• Dziś: środa, 23 września 2020r. Okres kościelny: Okres zwykły
  • Imieniny: Tekli, Bogusława, Linusa

Ograniczenie dyspensy od obowiązku niedzielnego.

Uwaga - zmiany!

Przypominam, że Biskup Opolski od dnia 30 maja zniósł dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej dla wszystkich wiernych przebywających na terenie Diecezji Opolskiej w niedziele i dni świąteczne. Z dyspensy nadal mogą korzystać trzy kategorie osób: (1) osoby w podeszłym wieku, (2) osoby z objawami infekcji (w domyśle: objawami, które mogłyby sugerować zakażenie koronawirusem, jak np. katar, kaszel, gorączka) oraz (3) ci, którzy odczuwają wzmożoną obawę przez zakażeniem (por. pkt. 2).