• Dziś: środa, 23 września 2020r. Okres kościelny: Okres zwykły
  • Imieniny: Tekli, Bogusława, Linusa

Apokaliptyczne grupy modlitewne w oparciu o nieuznane objawienia.

Uwaga!

Na terenie naszej diecezji pojawiły się osoby zafascynowane rzekomymi objawieniami prywatnymi otrzymanymi przez Marię od Miłosierdzia Bożego, spisanymi w formie „Księgi Prawdy”. Wielu biskupów z całego świata przestrzega przed tym środowiskiem (m.in. arcybiskup metropolita ołomuniecki oraz Słowacka Konferencja Episkopatu). W związku z tym, że powyższe środowisko nie uzyskało zgody na prowadzenie modlitw w kościołach i kaplicach diecezji opolskiej, zwracamy się z apelem o czujność i jednoczesną gotowość do pełnego troski o eklezjalność dialogu z osobami odwołującymi się do tych „objawień” i innych ruchów apokaliptycznych.