Nie ma cnoty, która by nas czyniła miłymi Bogu bardziej niż czystość. I przeciwnie - żaden występek nie sprawia tyle radości złemu duchowi, co lubieżność.

• Dziś: środa, 24 kwietnia 2024r. Okres kościelny: Okres Wielkanocny
  • Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza

Zmarł śp. ksiądz Rudolf Halemba

Były Proboszcz Parafii Rogi 0dszedł do Wieczności

W wieku 78 lat w Wiśniczach zmarł śp. ksiądz Rudolf Halemba, emerytowany proboszcz parafii Trójcy Świętej w Wieszowie oraz diecezjalny ojciec duchowny.

Ks. Rudolf Halemba urodził się 14 grudnia 1941 roku w Chorzowie. Święcenia kapłańskie przyjął 14 czerwca 1970 roku w Opolu.

W czasie swojej kapłańskiej posługi był wikarym w parafiach: Świętej Rodziny w Zawadzkiem, św. Franciszka w Zabrzu, NSPJ w Raciborzu oraz administratorem i proboszczem w parafii Narodzenia NMP w Rogach, a następnie proboszczem parafii Trójcy Świętej w Wieszowie (1990-2012). Ostatnio mieszkał w Domu Kapłana w Wiśniczach. Już po przejściu na emeryturę powierzona mu została funkcja diecezjalnego ojca duchownego.

• Pogrzeb odprawiony był w sobotę 17 października o godz. 10.00 w kościele pw. Trójcy Świętej w Wieszowie
  • W naszej Parafii Msza św. za + ks. Rudolfa w poniedziałek 26.10.2020 o godz. 17:00

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie...

Obraz: