Trzeba by postawić tu teraz przed wami bezwstydną królową Jezebel, która przez swój nierząd zgubiła tyle dusz; ona sama powinna wam odmalować straszny, ponury i rozpaczliwy obraz mąk, jakie teraz ponosi w piekle i będzie ponosić na wieki.

• Dziś: piątek, 29 marca 2024r. Okres kościelny: Okres Świętego Triduum Paschalnego
  • Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego

Prosba: Rozłóżmy wizyty na naszych cmentarzach na oktawę Wszystkich Świętych

Nie idźmy na cmentarze jednego dnia, rozłóżmy odwiedziny na grobach naszych zmarłych na dłuższy czas. Nasza modlitwa za zmarłych, Msza św. w ich intencji czy ofiarowanie odpustu to coś znacznie ważniejszego niż uporządkowany grób, znicze i kwiaty w jednym dniu.

Proszę, żebyście uważali na siebie. Przypominam o obowiązujących wszystkich zasadach na czas epidemii: maseczkach, dezynfekcji i dystansie społecznym. Proszę też o zachowywanie odpowiednich reguł bezpieczeństwa w kościele

Jeszcze raz proszę, aby rozłożyć odwiedziny na grobach bliskich na dłuższy czas. Przypominam, że choć tradycyjnie Polacy udają się na cmentarze 1 listopada, w Uroczystość Wszystkich Świętych, również dlatego, że jest to dzień wolny od pracy, dar odpustu zupełnego związany z nawiedzeniem cmentarza można uzyskać w całą oktawę uroczystości, czyli od 1 do 8 listopada.

Dar odpustu dla zmarłych można uzyskać również bez nawiedzania cmentarza. Przypominam, że dar odpustu i modlitwa to coś o wiele bardziej potrzebnego zmarłym niż uporządkowany grób, kwiaty i znicze.

Dlatego zachęcam wszystkich wiernych do indywidualnego nawiedzania cmentarzy, rozkładając odwiedziny grobów swoich bliskich na całą „oktawę” uroczystości.

Z tego też powodu w naszej Parafii nie będzie procesji na nasze 3 cmentarze. Będą tylko 3 msze św.: o godz. 8:00. 9:30 i 11:00. Natomiast o godzinie 14:00 Odprawione będzie nabożeństwo w Kościele.