Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, Rogi 16, 49-100 Niemodlin, Tel./Fax: 77-460 99 04, Mail:

  • Dziś: wtorek, 25 stycznia 2022r. Okres kościelny: Okres zwykły
  • Imieniny: Pawła, Miłosza, Elwiry

Limity wiernych w kościołach.

Uwaga - bardzo ważne!

Od 15 grudnia zaczną obowiązywać w Polsce nowe obostrzenia. Zmianie ulegają limity osób mogących gromadzić się wewnątrz obiektów kultu. W kościołach czy kaplicach, w obrzędach kultu religijnego może być zajęte 30% dostępnych miejsc siedzących i stojących (a nie, jak obecnie, 50% miejsc) z zastrzeżeniem, że do tego limitu nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych przeciw SARS-CoV-2.

Limity te nie obowiązują na zewnętrz kościołów i kaplic; stosuje się tam jedynie zasadę dystansu społecznego wynoszącego 1,5m. Choć trwają prace nad ustawą, która ma dać możliwość weryfikacji faktu zaszczepienia osób przez pracodawców i administratorów budynków użyteczności publicznej, na dzień dzisiejszy nie mamy żadnej prawnej możliwości wprowadzania systemu kontroli faktu zaszczepienia wiernych.

Nasze więc działanie należy ograniczyć do wywieszenia na drzwiach kościołów informacji o limitach oraz ewentualnego poinformowania wiernych, że - w przypadku kontroli przed podmioty do tego uprawnione  - może zaistnieć konieczność potwierdzenia tego faktu wobec odpowiednich służb.


Powrót do listy aktualności

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Rogach umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.