Pomoc dla Ukrainy

Każdy powinien otworzyć swoje serce!

Drodzy Parafianie, Ludzie dobrej woli. Nasza Parafia nie może być obojętna na to, co się dzieje w Ukrainie.

Dlatego organizujemy różne formy pomocy pokrzywdzonym Mieszkańcowm Ukrainy. Pomóc może każdy – bo formy pomocy też bardzo różne:

1. Pomoc modlitewna

Od dzisiejszej niedzieli, przez kolejne dni w czasie każdej Mszy świętej nasza modlitwa w tej intencji. Na zakończenie Mszy św. będziemy śpiewać „Święty Boże..”

2. Ofiary pieniężne;

W dzisiejszą niedzielę i w środę popielcową po Mszy świętej będziemy mogli złożyć ofiary pieniężne na pomoc Ukrainie. Osoby, które nie mogą albo nie zdążą, mogą wpłacić śwój dar na konto Parafialne z dopiskiem – UKRAINA

(Numer konta parafii: 89 8890 1079 0007 7800 2006 0001)

3. Pomoc materialna – Zbiórka odzieży i żywności.

Do piątku Parafia nasza przyjmie wszelkie dary materialne dla mieszkańców Ukrainy – składamy je w przedsionku Kościoła albo na plebanii;

- Odzież różną ale nie zniszczoną

- Lekarstwa (leki przeciwgorączkowe, przeciwbólowe, uspokajające i wzmacniające, w tym witaminy -  dla dzieci i dorosłych (termin ważności!)

- Bateria (tylko nowe) i Power Banki

- koce i śpiwory - nowe i używane (czyste)

- worki na śmieci - 120 litrowe i większe

- Żywność (kawa, herbata, konserwy, suche żywność)

- jedzenie dla niemowląt (mleko modyfikowane)

4. Przyjęcie Uchodźców Wojennych w swoim Domu, w swojej Rodzinie.

Osoby / Rodziny które chcą i mogą przyjąć na jakiś czas – nawet kilka czy kilkanaście dni – proszę aby to zgłosić to do Proboszcza (tel. 695994703).

(Proszę o podanie pełnego adresu, telefonu kontaktowego oraz ilości osób).