• Dziś: czwartek, 1 grudnia 2022r. Okres kościelny: Okres Adwentu
  • Imieniny: Natalii, Eligiusza, Edmunda

90. rocznica Wielkiego Głodu na Ukrainie.

Pilne

W bieżącym roku przypada 90. rocznica Wielkiego Głodu na Ukrainie, jednej z najokrutniejszych zbrodni dokonanych przez reżim sowiecki, której kulminacja przypadła na lata 1932-1933.

Ludobójstwo dokonane przez Rosję pochłonęło – wg różnych szacunków – od 3 do 10 mln ofiar, w tym również Polaków.

W przyszłą niedzielę – we wszystkich kościołach w Polsce – pragniemy modlić się w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie oraz w intencji wszystkich ofiar tamtej zbrodni.