Przez nic innego nie staniemy się groźni dla szatana, jak tylko przez częste i godne przyjmowanie Komunii Świętej. Jak można nie być czystym, skoro przyjmuje się do serca Króla czystości?

• Dziś: piątek, 26 kwietnia 2024r. Okres kościelny: Okres Wielkanocny
  • Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marii

1% podatku na Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej.

Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej działa w naszej diecezji już blisko 50 lat. Jego celem jest prowadzenie działalności pożytku publicznego – edukacyjnej, duszpasterskiej, organizacyjnej, koncertowej i promocyjnej w obszarze wyższej kultury muzycznej. Rozwija pasje dzieci, młodzieży i dorosłych na sześciu kierunkach, licznych kursach i warsztatach oraz w chórach. Organizuje koncerty, śpiewniki i konkursy upowszechniające tradycje narodowe i regionalne. Wydaje książki i płyty, aby promować polską i śląską kulturę muzyczną w kraju i za granicą. Zachęcam do wsparcia działalności Instytutu poprzez przekazania 1% podatku. Chciejmy wesprzeć inicjatywę, z której pośrednio sami korzystamy – nasz Instytut wykształcił kilkuset muzyków kościelnych w naszej diecezji, prowadzi stałą formację duszpasterską osób, które swymi muzycznymi talentami służą Kościołowi.