Oby Bóg przez posługę Swojego Anioła udzielił mi tego cudownego węgla, którym mógłbym oczyścić języki wszystkich ludzi tak, jak kiedyś oczyszczone zostały usta Proroka!

• Dziś: wtorek, 30 kwietnia 2024r. Okres kościelny: Okres Wielkanocny
  • Imieniny: Mariana, Donaty, Tamary

Rok Jubileuszowy św. Alojzego Gonzagi.

Kościół „jubileuszowy” w Turkowie. W związku z zatwierdzonym przez Stolicę Apostolską Rokiem Jubileuszowym ku czci św. Alojzego Gonzagi z okazji 450-lecia jego urodzin, Penitencjaria Apostolska wydała dekret, na mocy którego wszystkie kościoły na świecie, które noszą tytuł św. Alojzego Gonzagi, stają się od 9 marca 2018 r. do 9 marca 2019 r. miejscami uzyskania odpustu zupełnego.

W naszej diecezji jedynym kościołem pod tym wezwaniem jest kościół parafialny w Turkowie. Jego proboszcz, ks. Piotr Sługocki, serdecznie zaprasza do nawiedzenia tego kościoła i uzyskania odpustu: w ramach sprawowanych tam liturgii w każdy czwartek o godz. 18.00, w niedzielę o 9.30 (z wyjątkiem 20 czerwca – Msza św. o godz. 12.00 i 22 lipca – Msza św. o godz. 8.00) oraz w dowolnym innym terminie po wcześniejszym umówieniu telefonicznym lub mailowym: 607 122 228; slugockipiotr@gmail.com.