Dopuszcza się obmowy ten, kto bliźniemu zarzuca coś niesprawiedliwie albo przypisuje mu wadę, której tamten nie posiada. Ten rodzaj obmowy nazywamy oszczerstwem.

• Dziś: piątek, 3 maja 2024r. Okres kościelny: Okres Wielkanocny
  • Imieniny: Marii, Antoniny

Diecezjalne obchody Dnia Papieskiego.

Zapraszamy na diecezjalne obchody Dnia Papieskiego do Opola. Program: godz. 10.30 Eucharystia w Opolskiej katedrze; godz. 15.00 Gra terenowa poświęcona Janowi Pawłowi II (punkty przy Teatrze im. Jana Kochanowskiego, Wydziale Ekonomicznym UO); godz. 17.00 na placu przed Teatrem Kochanowskiego, gdzie odbędzie się poświęcenie Placu Jana Pawła II i Koncert poświęcony 40. rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Wystąpią m. in.: Natalia Niemen, Marika, Joanna Smajdor, Marcin Jajkiewicz. W programie oprócz koncertu wieczorny spektakl Teatru Tańca i Ruchu z Ogniem.