Aby zachować czystość, trzeba godnie przystępować do Sakramentów Świętych. Kto często i pobożnie czerpie z tych zdrojów Zbawiciela, ten z łatwością utrzyma tę piękną cnotę.

• Dziś: czwartek, 25 kwietnia 2024r. Okres kościelny: Okres Wielkanocny
  • Imieniny: Marka, Jarosława, Wasyla

Kurs dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej.

Zgłoszenia!

Z myślą o krzewieniu pobożności eucharystycznej w parafii oraz w trosce o duchowe dobro ludzi chorych i cierpiących apelujemy do proboszczów o pozyskanie kandydatów do posługi nadzwyczajnego szafarza Komunii Świętej w parafiach naszej diecezji. Zgodnie z zarządzeniem Episkopatu Polski (9 marca 2006 r.) nadzwyczajnymi Szafarzami mogą być mężczyźni, a także siostry zakonne i niewiasty życia konsekrowanego w wieku od 25 do 65 lat. Ich ustanowienie musi poprzedzić odpowiedni kurs przygotowawczy. Kandydaci powinni się odznaczać zaangażowaniem w życie Kościoła, wzorowym życiem moralnym oraz poważaniem wśród duchowieństwa i wiernych. Szkolenie kandydatów odbywać się będzie w Diecezjalnym Ośrodku Formacyjnym w Opolu (ul. Kard. B. Kominka 1a) w następujące dni 2018 roku: sobota, 3 listopada, godz. 9.45 – Msza św. i wykłady; sobota, 10 listopada, godz. 9.45 – Msza św. i wykłady; sobota, 17 listopada, godz. 9.45 – Msza św. i wykłady; sobota, 24 listopada, godz. 9.45 – Msza św. i wykład; niedziela, 9 grudnia, godz. 14.00 – Msza św. w katedrze opolskiej z uroczystym upoważnieniem biskupa do pełnienia tej posługi. Msza św. i zajęcia w podane wyżej dni odbywać się będą do godz. 14.30. Parafie tradycyjnie pokrywają opłaty za materiały szkoleniowe i zwracają koszty podróży kandydatom. Na pierwsze spotkanie kandydaci przywożą pismo polecające proboszcza bądź przełożonego zakonu. Zgłoszenia na kurs przygotowawczy przyjmuje wydział duszpasterski drogą mailową: wd@diecezja.opole.pl lub telefoniczną 77 44 32 130 do 31 października 2018 r.