Budynek naszego kościoła
Żeby wam dać należyte pojęcie o pysze, trzeba by za pozwoleniem Boga wydobyć z przepaści Lucyfera i postawić go na moim miejscu, żeby on sam przedstawił wam grozę tego grzechu i pokazał, jakie dobra niebieskie za jego sprawą utracił i jakie nieszczęścia na siebie ściągnął.
św. Jan Maria Vianney
BanerBanerBanerBanerBaner

• Dziś: poniedziałek, 30 stycznia 2023r. Okres kościelny: Okres zwykły
  • Imieniny: Macieja, Martyny, Teofila

Małżeństwo

Sprawy małżeńskie załatwia Ks. Proboszcz w godzinach urzędowania Kancelarii Parafialnej w poszczególne dni tygodnia – najlepiej umówić się telefonicznie

Narzeczeni są zobowiązani zgłosić się na trzy miesiące przed ślubem i dostarczyć, w celu spisania protokołu:

• metrykę chrztu - ważna 3 miesiące, w przypadku, gdy chrzest był w innej Parafii, z adnotacją o przyjęciu sakramentu bierzmowania
  • zgodę na ślub proboszcza parafii narzeczonej
  • świadectwo katechizacji
  • dowody osobiste
  • zaświadczenie o wygłoszonych zapowiedziach - miesiąc przed ślubem.
  • zaświadczenie o zawartym ślubie w USC

W dniu ślubu świadkowie dostarczają:

• Kartki ze spowiedzi narzeczonych
  • dowody osobiste własne
  • obrączki

Zapoznajcie się z obrzędami Sakramentu - "Droga do Nieba". Do ślubu nowożeńcy powinni przystąpić w stanie łaski uświęcającej.

Małżeństwo jest to sakrament, w którym para chrześcijan stanu wolnego zawiera ze sobą nierozerwalny związek i otrzymuje łaskę wiernego wypełniania przyjętych obowiązków.