Próżność człowieka, która wyraża się w sposobie ubierania, bardzo często staje się z kolei przyczyną lubieżnych spojrzeń, nieczystych myśli i dwuznacznych, nieprzyzwoitych rozmów. Jeślibyś chciał człowieku, choć trochę tylko zrozumieć zło, jakie z tego wynika, to musisz przynajmniej na chwilę upaść na kolana przed świętym krzyżem - upaść tak, jakbyś właśnie w tej chwili miał być osądzany na wieki.

• Dziś: wtorek, 16 kwietnia 2024r. Okres kościelny: Okres Wielkanocny
  • Imieniny: Kseni, Cecylii, Bernardety

Małżeństwo

Sprawy małżeńskie załatwia Ks. Proboszcz w godzinach urzędowania Kancelarii Parafialnej w poszczególne dni tygodnia – najlepiej umówić się telefonicznie

Narzeczeni są zobowiązani zgłosić się na trzy miesiące przed ślubem i dostarczyć, w celu spisania protokołu:

• metrykę chrztu - ważna 3 miesiące, w przypadku, gdy chrzest był w innej Parafii, z adnotacją o przyjęciu sakramentu bierzmowania
  • zgodę na ślub proboszcza parafii narzeczonej
  • świadectwo katechizacji
  • dowody osobiste
  • zaświadczenie o wygłoszonych zapowiedziach - miesiąc przed ślubem.
  • zaświadczenie o zawartym ślubie w USC

W dniu ślubu świadkowie dostarczają:

• Kartki ze spowiedzi narzeczonych
  • dowody osobiste własne
  • obrączki

Zapoznajcie się z obrzędami Sakramentu - "Droga do Nieba". Do ślubu nowożeńcy powinni przystąpić w stanie łaski uświęcającej.

Małżeństwo jest to sakrament, w którym para chrześcijan stanu wolnego zawiera ze sobą nierozerwalny związek i otrzymuje łaskę wiernego wypełniania przyjętych obowiązków.