Próżność człowieka, która wyraża się w sposobie ubierania, bardzo często staje się z kolei przyczyną lubieżnych spojrzeń, nieczystych myśli i dwuznacznych, nieprzyzwoitych rozmów. Jeślibyś chciał człowieku, choć trochę tylko zrozumieć zło, jakie z tego wynika, to musisz przynajmniej na chwilę upaść na kolana przed świętym krzyżem - upaść tak, jakbyś właśnie w tej chwili miał być osądzany na wieki.

• Dziś: wtorek, 16 kwietnia 2024r. Okres kościelny: Okres Wielkanocny
  • Imieniny: Kseni, Cecylii, Bernardety

Kapłaństwo

Powołane jest łaską, która musi trafić na odpowiedni grunt, aby się przyjęła. Musi być otoczone szczególną troską, aby się rozwijało. Musi być od początku strzeżone by nie zgasło. O tę szczególną atmosferę i klimat duchowy, każe Kościół zabiegać rodzinom powołanych, a wszystkim wiernym każe się modlić o dobrych i świętych Kapłanów.

Modlitwy o powołania Kapłańskie i Zakonne, oraz za Kapłanów znajdziesz w "Drodze do Nieba". Klerycy przygotowują się do Kapłaństwa na Wydziale Teologicz­nym Uniwersytetu Opolskiego w Opolu przez formację ascetyczną i studia filozoficzno-teologiczne.

Kapłaństwo jest to Sakrament, który daje władzę składania Ofiary Mszy Świętej i udzielania Sakramentów Świętych.