Aby zachować czystość, trzeba godnie przystępować do Sakramentów Świętych. Kto często i pobożnie czerpie z tych zdrojów Zbawiciela, ten z łatwością utrzyma tę piękną cnotę.

• Dziś: czwartek, 25 kwietnia 2024r. Okres kościelny: Okres Wielkanocny
  • Imieniny: Marka, Jarosława, Wasyla

Sakrament Chorych

W I sobotę miesiąca Kapłan odwiedza chorych w domu, udzielając im Sakramentów Świętych. Chorych należy w ciągu tygodnia zgłosić w kancelarii, podając dokładny adres chorego.

Sakramentu chorych udziela się:

• poważnie chorym
  • osobom w starszym wieku
  • przed operacją, jeżeli przyczyną jest poważna choroba
  • chorym dzieciom - nawet przed I Komunią Świętą
  • nieprzytomnym i psychicznie chorym

Przygotowanie mieszkania:

• stół nakryty białym obrusem
  • krzyż i dwie świece oraz woda święcona
  • szklanka czystej woda z łyżką stołową
  • na talerzu kawałek waty i trochę soli

W Dniu Chorych w czasie Adwentu, Wielkiego Postu i Tygodnia Miłosier­dzia chorzy gromadzą się na Eucharystii w Kościele Parafialnym.

W czasie udzielania Sakramentu powinni się modlić z Kapłanem wszyscy członkowie rodziny, a jeśli to możliwe, także sąsiedzi i znajomi /Droga do Nieba str. 271/.

Nie zapomnę pouczyć chorego, że:

• Sakrament Chorych udziela mocy i Zbawienia
  • nie jest zaopatrzeniem na śmierć
  • Powinno się go przyjąć na początku choroby.