Przez nic innego nie staniemy się groźni dla szatana, jak tylko przez częste i godne przyjmowanie Komunii Świętej. Jak można nie być czystym, skoro przyjmuje się do serca Króla czystości?

• Dziś: piątek, 26 kwietnia 2024r. Okres kościelny: Okres Wielkanocny
  • Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marii

Pokuta

Sakrament Pokuty sprawowany jest – codziennie pół godziny przed Mszą św. Przygotowanie do Sakramentu Pokuty obejmuje pięć warunków:

1. Rachunek sumienia
  2. Żal za grzechy
  3. Mocne postanowienie poprawy
  4. Spowiedź szczera
  5. Zadośćuczynienie Panu Bogu i bliźniemu

Przystępuj do spowiedzi godnie i możliwie często - przynajmniej raz w miesiącu, a bezzwłocznie, jeśli miałeś nieszczęście popełnić grzech ciężki. Wzór przygotowania do spowiedzi znajdziesz w "Drodze do Nieba".

W ten sposób przyjęty Sakrament pokuty stanie się dla Ciebie Sakramentem pojednania z Bogiem, Kościołem i bliźnim, źródłem wewnętrznego szczęścia i pokoju.

Moc zadość czyniącą mają dobre czyny, dobrze spełnione obowią­zki, cierpienia fizyczne, moralne i intelektualne, trudy i poświęcenia. Leczą one rany grzechowe, pomnażają łaskę i wyjednują nagrodę życia wiecznego.

Pokuta - jest to sakrament, w którym Kapłan w zastępstwie Pana Boga odpuszcza człowiekowi grzechy po chrzcie popełnione.