Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, Rogi 16, 49-100 Niemodlin, Tel./Fax: 77-460 99 04, Mail:

  • Dziś: środa, 17 lipca 2024r. Okres kościelny: Okres zwykły
  • Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi

Bierzmowanie

Sakramentu Bierzmowania udziela Ksiądz Biskup młodzieży, po odpowiednim przygotowaniu. Czas bierzmowania jest podawany w ogłoszeniach parafialnych.

Na terenie naszej Opolskiej Diecezji sakrament Bierzmowania jest udzielany poza własną parafią w katedrze w Opolu w oznaczonym czasie.

Przygotowanie do tego sakramentu dla dorosłych, którzy z różnych przyczyn nie przyjęli go w swoim czasie, odbywa się w Opolu i w Nysie.

O terminie Bierzmowania informuje kapłan prowadzący. On też zaopatruje w potrzebne zaświadczenie o należytym przygotowaniu i dopuszczeniu do Sakramentu.

Świadek Bierzmowania powinien:

  • sam być Bierzmowany /najlepiej chrzestny/
  • przystąpić do Sakramentu Pokuty

Zapoznaj się z obrzędami bierzmowania: Droga do Nieba str. 200-202, aby świadomie i w pełni uczestniczyć w nim. Każdy Katolik powinien być Bierzmowany. Zaniedbanie przyjęcia tego sakramentu jest wielką stratą na drodze rozwoju do pełni Chrystusowej.

Bierzmowanie jest to Sakrament, w którym Duch Święty umacnia chrześcijanina, aby wiarę swoją mężnie wyznawał, bronił jej i według niej żył.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Rogach umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.