Nie ma cnoty, która by nas czyniła miłymi Bogu bardziej niż czystość. I przeciwnie - żaden występek nie sprawia tyle radości złemu duchowi, co lubieżność.

• Dziś: środa, 24 kwietnia 2024r. Okres kościelny: Okres Wielkanocny
  • Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza

Chrzest

Sakrament Chrztu udzielany jest w terminie uzgodnionym z Rodzicami, w zależności od sytuacji w czasie Mszy św. lub też poza Mszą św. Nauki przed chrztem obowiązują rodziców i chrzestnych. Prowadzone są w Dekanacie w: Niemodlinie, Tułowicach i Korfantowie. Do Kancelarii Parafialnej należy zgłosić się w tygodniu poprzedza¬jącym chrzest i należy dostarczyć:

• akt urodzenia dziecka z Urzędu Stanu Cywilnego
  • wszystkie dane rodziców dziecka
  • dane rodziców chrzestnych, ich adres, wiek, jakiego są stanu, a jeśli są z innej parafii, to powinni dostarczyć zaświadczenie od swego Proboszcza dla rodzica chrzestnego

Do chrztu potrzebne są:

• świeca, która towarzyszy dziecku przez całe życie
  • biała szata
  • karteczki ze spowiedzi rodziców i chrzestnych

Zapoznaj się z obrzędami chrztu świętego - Droga do Nieba aby dobrze uczestniczyć w sprawowaniu Sakramentu. Niech udział w obrzędzie udzielania sakramentu chrztu świętego, będzie okazją do przypo­mnienia własnego chrztu oraz powinności wynikających z jego przyjęcia. Odmów w tym dniu przyrze­czenia chrzcielne.

Chrzest to pierwszy i najpotrzebniejszy Sakrament, który gładzi grzech pierworodny, daje nam życie nadprzyrodzone i czyni nas członkami Kościoła Katolickiego.

Diecezjalna_instrukcja_o_przygotowaniu.pdf