Budynek naszego kościoła
Pamiętajcie - wy, ludzie wierzący - że jeśli nie macie miłości, to jesteście obłudnikami i nigdy nie będziecie oglądali Boga w niebie. Choćbyście cały swój majątek porozdawali na jałmużny, choćbyście każdego dnia byli na Mszy Świętej i przyjmowali Komunię Świętą - bez tej cnoty nie traficie do nieba.
św. Jan Maria Vianney
BanerBanerBanerBanerBaner

Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, Rogi 16, 49-100 Niemodlin, Tel./Fax: 77-460 99 04, Mail:

  • Dziś: niedziela, 1 października 2023r. Okres kościelny: Okres zwykły
  • Imieniny: Danuty, Remigiusza, Teresy

Komunikat Biskupa Opolskiego na Niedzielę Miłosierdzia Bożego 2023

Przeżywana dziś Niedziela Miłosierdzia pobudza nasze serca do uwielbienia niezgłębionej tajemnicy Bożego miłosierdzia, która jest dla nas źródłem nadziei. Potrzebujemy jej w doświadczeiu naszej ludzkiej słabości i grzechu. Potrzebuje jej współczesny świat, w którym człowiek gubi się w obliczu wielorakich przejawów zła. Nasza serdeczna myśl i wdzięczność biegną dziś również ku św. Janowi Pawłowi II, który – będąc wielkim orędownikiem kultu Bożego Miłosierdzia – 2. Niedzielę Wielkanocną ustanowił przed laty Świętem Miłosierdzia. Głosząc niestrudzenie słowemi życiem łaskawą i współczującą miłość Boga do człowieka, zapraszał do dawania na nią odpowiezi naszym ludzkim miłosierdziem: wrażliwością na potrzeby innych.

Drodzy Diecezjanie! W rozpoczynającym się Tygodniu Miłosierdzia z całego serca pragnę podziękować za wszelkie przejawy Waszej wielkoduszności i hojności, zwłaszcza kiedy wskutek wojen i innych tragicznych wydarzeń nasi bliźni znaleźli się w potrzebie. Kościół opolski już nieraz doświadczał Waszej solidarności i ze wzruszeniem przyjmował Waszą pomoc. Dlatego dziś ośmie lam się ponownie o nią prosić. Materialnego wsparcia potrzebuje realizowane przez Ojców Oblatów Maryi Niepokalanej dzieło budowy nowego kościoła pw. św. Jana Pawła II w Opolu, który stanowi nasze diecezjalne wotum wdzięczności za Jego pontyfikat, nauczanie i świadectwo pasterskiej posługi. Kontekst ostatniego nastawania na świętość Papieża Polaka nadaje temu dziełu wyjątkowy wymiar. Dziękuję przy okazji za wszelkie modlitewne i inne gesty solidarności z Ojcem Świętym oraz sprzeciwu wobec krzywdzących ocen Jego troski o wiarygodność Kościoła.
Jednocześnie gorąco proszę, aby jednym z nich było przekazanie na budujący się kościół, którego On będzie patronem, środków zebranych w najbliższą niedzielę 23 kwietnia we wszystkich parafiach naszej diecezji podczas zbiórki do puszek. Powstająca przy tym kościele wspólnota już dziś pięknie realizuje duchowy testament św. Jana Pawła II i staje się m.in. miejscem kultu Bożego Miłosierdzia oraz formacji ku praktykowaniu miłosiernej miłości wobec słabych, chorych i potrzebujących, zwłaszcza przez pracowników służby zdrowia i wolontariuszy. Jestem przekonany, że nasze modlitewne i materialne wsparcie budowy tego kościoła pomoże te działania rozwijać na chwałę Bożą i ku pożytkowi wiernych naszej diecezji.


Na czas przeżywania Tygodnia Miłosierdzia i paschalnej radości Okresu Wielkanocnego z serca Wam błogosławię.
† Andrzej Czaja - Biskup Opolski
 


Powrót do listy aktualności

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Rogach umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.