Nadzieja przypisuje swoje cierpienia grzechom. Wszyscy ludzie uznają Hioba za nieszczęśliwego, a on - ogołocony z majątku, opuszczony przez wszystkich, siedzący na śmietniku - całą ufność i szczęście pokłada w Bogu. Och, gdybyśmy mieli podobną ufność w naszych cierpieniach, smutkach i chorobach! Ile skarbów byśmy sobie zebrali na życie wieczne! Ożywieni świętą nadzieją, cierpielibyśmy z radością, nie żaląc się przy tym ani nie narzekając.

• Dziś: piątek, 18 października 2024r. Okres kościelny: Okres zwykły
  • Imieniny: Juliana, Łukasza

Zbiórka na rzecz osób poszkodowanych w wyniku powodzi

W nawiązaniu do apelu biskupa opolskiego Andrzeja Czai o pomoc materialną i finansową dla ofiar powodzi w naszej diecezji, Kuria i Caritas Diecezji Opolskiej ogłaszają zbiórkę:

• - wody butelkowanej (najlepiej butelki 5-litrowe);
  • - artykułów do higieny osobistej;
  • - środków czystości (proszki i płyny do czyszczenia);
  • - środków dezynfekcyjnych;
  • - koców, śpiworów, karimat;
  • - żywności z długim terminem przydatności;
  • - agregatów prądotwórczych;
  • - osuszaczy;
  • - sprzętów do sprzątania (wiader, łopat, taczek, mioteł, itp.)

Zebrane dary materialne można przekazywać do Magazynu Caritas Diecezji Opolskiej w Opolu-Winowie (ul. ks. Pawła Buhla 15). Akcję koordynują i szczegółowych informacji udzielają: p. Artur Wilpert (tel. 600 478 467), p. Mateusz Syrzysko (tel. 504 580 032), ks. Paweł Chyla (693 431 613).

Jednocześnie Kuria i Caritas Diecezji Opolskiej rozpoczynają zbiórkę finansową na rzecz osób poszkodowanych w wyniku powodzi. Ofiary można przelewać na konto Caritas Diecezji Opolskiej 66 1240 1633 1111 0000 2651 3092 z dopiskiem „powódź”.

Trwajmy na ufnej i żarliwej modlitwie w intencji ocalenia przed dalszą powodzią, konieczne siły dla wszystkich służb ratunkowych i wolontariuszy oraz o potrzebne łaski dla osób, które ucierpiały w wyniku powodzi.