• Dziś: sobota, 20 kwietnia 2024r. Okres kościelny: Okres Wielkanocny
  • Imieniny: Czesława, Agnieszki, Mariana

Propozycje i zaproszenia

Poświęcenie Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.

Ojciec Święty Franciszek, w związku z trwającą zbrojną agresją Rosji na Ukrainie, w piątek 25 marca br. (w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego) dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie w tym samym czasie trwali na modlitwie zjednoczeni z Biskupem Rzymu.

W związku z tym, Biskup Opolski, w  nawiązaniu do Apelu Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, zarządza, aby w piątek 25 marca o godz. 17.00 we wszystkich kościołach parafialnych naszej diecezji odmówić Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi w ramach nabożeństwa z modlitwą o pokój oraz odprawić, wszędzie gdzie to możliwe, Eucharystię w intencji pokoju i nawrócenia Rosji.

Ksiądz Biskup dokona Aktu poświęcenia w katedrze opolskiej.

W naszej Parafii - w piątek Nabożeństwo i Msza św. zgodnie z prośbą Ojca św i naszego Biskupa - zapraszam.