Przez nic innego nie staniemy się groźni dla szatana, jak tylko przez częste i godne przyjmowanie Komunii Świętej. Jak można nie być czystym, skoro przyjmuje się do serca Króla czystości?

• Dziś: piątek, 26 kwietnia 2024r. Okres kościelny: Okres Wielkanocny
  • Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marii

Jak przeżyć Triduum Paschalne

Propozycja dla Parafian

GAZETKA_01_04_20.pdf

Zachęcam w najbliższych dniach, aby każdy znalazł chwilę czasu na to by zorganizować sobie w domu swoiste nabożeństwo, w którym będziemy prosili Boga o dostąpienie łaski żalu doskonałego. W ten sposób zechciejmy przepraszać za wszelkie zło przez nas popełnione, aby z otwartym na działanie Boga sercem przyjmować Komunię duchowo, aby jednoczyć się z kościołem i trwać na modlitwie i w miłości do Boga i ludzi.

Schemat tego swoistego nabożeństwa aktu żalu doskonałego został opisany na stronie naszej Parafii (parafia-rogi.pl). Młodych proszę, aby pomogli dziadkom i starszym uzyskać pomoc w dostępie do tego schematu.

Jak pięknie przeżyć wielki tydzień 2020? Oto propozycja.

NIEDZIELA PALMOWA

Zrób jak najszybciej z gałązek małą palmę - można już dzisiaj. Możesz już od dzisiaj zostawić ją w kościele, gdzie w niedzielę będzie poświęcona i odebrać ją później. Msze św. o godz. 8:00, 9:00. 10:00 i 11:00 (max 5 osób).

Jeśli nie zdążysz, może również ten, kto ma w rodzinie autorytet (głowa rodziny albo najstarsza osoba) pokropić w domu wodą święconą palmę, wypowiadając słowa: W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Ustaw palmę w widocznym miejscu. Przeczytaj tej niedzieli opis wjazdu Jezusa do Jerozolimy (Mt 21, 1-17). Przeżyj za pomocą radia bądź telewizji Msze św. i przyjmij Komunię duchowo.

WIELKI CZWARTEK

Jeśli masz w domu obraz Ostatniej Wieczerzy postaw go w centralnym miejscu. Przygotujcie wieczerzę – podobną do wigilijnej. Usiądźcie całą rodziną do stołu. Odczytajcie opis ustanowienia Najświętszego Sakramentu (1 Kor 11, 17-34). Podziękuj Jezusowi za to, że się nam zostawił, że mieszka w naszych świątyniach. Przyjmij Komunię duchowo. Po wieczerzy odśpiewajcie „Ogrodzie Oliwny”. Potem niech będzie czas ciszy, czas na osobistą modlitwę.

W kościele parafialnym o 18:00 Msza św. (W intencji Parafian i za kapłanów posługujący w naszej parafii i wszystkich kapłanów, którzy nam kiedykolwiek sakramentów udzielali, oraz o powołania kapłańskie) bez udziału wiernych

WIELKI PIĄTEK

W centralnym miejscu postaw krzyż. Może zdejmij go ze ściany. W ciągu dnia śpiewaj pieśni o Krzyżu Jezusa. Około godz. 11:00 odpraw Drogę Krzyżową, śpiewaj, czytaj rozważania – znajdziesz je w Drodze do nieba.

Odmów dziś Litanie do Serca Jezusa kończąc każde wezwanie: Przebite Serce Jezusa, zmiłuj się nad nami. Wieczorem otwórz Pismo św., odczytaj opis Męki Jezusa wg św. Jana. Przyjmij Komunię duchowo. Ucałuj Twój krzyż, może ten co nosisz na łańcuszku? O 18:00 w kościele Liturgia Wielkiego Piątku – bez udziału ludu.

WIELKA SOBOTA

Śpiewamy pieśni wielkopostne. Jeśli masz ogromne pragnienie możesz przyjść do kościoła na chwilę adoracji przy Bożym Grobie. Ale pamiętaj w kościele nie może być więcej niż 5 osób!!!

Boży Grób będzie jak zawsze na bocznym ołtarzu. Jeśli chcesz, przyjdź na chwile, nie za długo, aby i inni mogli wejść. Przygotuj koszyk ze święconką, jak co roku. Zrób to! Jeśli się uda – to ks. Proboszcz przejedzie przez wioski i pobłogosławi pokarmy na stół Wielkanocny. Jeśli nie – to podobnie jak w niedzielę głowa rodziny albo najstarsza osoba niech pokropi wodą święconą w domu, koszyk wypowiadając słowa: W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Zasiądźcie znów do wspólnej kolacji. Przyjmijcie Komunię duchowo. Na koniec kolacji zaśpiewajcie: Zwycięzca śmierci…

O godzinie 18:00 w kościele liturgia Wigilii Paschalnej sprawowana za wszystkich Parafian, także bez udziału wiernych.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

Na pewno spędźcie ją świątecznie. W odświętnych ubraniach a nie w piżamie, przy świątecznym śniadaniu i obiedzie zaśpiewajcie pieśni wielkanocne. Obecne obostrzenia Ministerstwa Zdrowia (co do udziału 5 osób w liturgii kościoła) kończą się o północy z 11 na 12 kwietnia. To daje szansę, że w niedzielę zmartwychwstania znów MOŻE będziemy się mogli spotkać na Mszy św. w gronie max 50 osób. Musimy słuchać komunikatów władz Państwowych, ale i śledzić komunikatów na stronie Parafialnej.

Aby umożliwić Wam udział we Mszy św. wtedy zapraszam:

Wielkanoc

Poniedziałek Wielkanocny

godz. 7:00    - Rogi

godz. 8:00     - Roszkowice

godz. 10:00   - Tarnica, Góra i Mała G.

godz. 11:00   - Rutki i Tłustoręby

godz. 8:00   - Rutki i Tłustoręby

godz. 9:00   - Tarnica, Góra i Mała G

godz. 10:00   - Rogi