• Dziś: czwartek, 18 kwietnia 2024r. Okres kościelny: Okres Wielkanocny
  • Imieniny: Bogusławy, Apoloniusza

Jubileuszowe Camino Synodalne z Biskupem Opolskim

30.06–03.07.2022 r.

W Roku Jubileuszowym 50-lecia ustanowienia naszej diecezji, w trakcie trwania synodu, Ks. Biskup Andrzej Czaja zaprasza wszystkich wiernych do wyruszenia wraz z Nim na pielgrzymi szlak Nyską drogą św. Jakuba w dniach 30.06 – 03.07.2022 r.
     Ks. Biskup przechodził będzie przez wioski i miasta naszej diecezji idąc Szlakiem Jakubowym z Głuchołaz do Skorogoszczy. Na camino z Biskupem Opolskim nie trzeba się zapisywać, wystarczy przybyć do wyznaczonego miejsca w zaplanowanym czasie. W czasie tej drogi można towarzyszyć Ks. Biskupowi, przez uczestniczenie w jakimś dniu czy też etapie tej drogi.
     W czasie wspólnego pielgrzymowania Biskup Opolski będzie zatrzymywał się na modlitwie Liturgią Godzin w kościołach znajdujących się na pątniczym szlaku. Każdego dnia będzie sprawowana Eucharystia.
      Podczas tej pielgrzymiej wędrówki niech nie zabraknie naszej obecności na spotkaniu z Pasterzem Diecezji Opolskiej.

1 DZIEŃ | 30.06.2022 | CZWARTEK | TRASA GŁUCHOŁAZY – NYSA

7.00 | Jutrznia | kościół pw. św. Wawrzyńca w Głuchołazach | Rozpoczęcie nyskiej drogi św. Jakuba
12.00 | Godzina czytań | kościół  pw. Zwiastowania NMP w Biskupowie
15.00 | Eucharystia | kościół pw. Św. Mikołaja w Kopernikach
19.30 | Nieszpory | Siostry Służebnice Ducha Świętego od Wieczystej Adoracji w Nysie.

2 DZIEŃ | 01.07.2022 | PIĄTEK | TRASA NYSA – PAKOSŁAWICE

7.00 | Jutrznia | kościół pw. św. Piotra i Pawła w Nysie
8.15 | Eucharystia | bazylika pw. św. Jakuba i św. Agnieszki w Nysie
12.30 | Godzina czytań | Kościół pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Nysie w tzw. Lasku Złotogłowickim
16.00 | Nieszpory | kościół pw. św. Michała Archanioła w Prusinowicach
18.30 | Adoracja | kościół pw. św. Piotra i Pawła w Pakosławicach.

3 DZIEŃ | 02.07.2022 | SOBOTA | TRASA PAKOSŁAWICE - KOPICE

7.00 | Jutrznia | kościół pw. św. Piotra i Pawła w Pakosławicach
9.00 | Eucharystia | kościół pw. św. Małgorzaty i św. Doroty w Reńskiej Wsi
14.00 | Godzina czytań | kościół pw. Michała Archanioła w Chróścinie
18.30 | Nieszpory | kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kopicach.

4 DZIEŃ | 03.07.2022 | NIEDZIELA | KOPICE – SKOROGOSZCZ

7.00 | Jutrznia | kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kopicach
10.30 | Godzina czytań | kościół pw. św. Jadwigi w Żelaznej
19.00 | Eucharystia | kościół pw. św. Jakuba w Skorogoszczy | Zakończenie nyskiej drogi św. Jakuba.